אודותנו שמים- ארגון, נהול והפקה

 אודות שמים- ארגון, נהול והפקה

אי שם בתחילת שנות התשעים, עת סיימתי את לימודי הניהול העסקי והארגונילוגו שמים חדש עברית

של מוסדות תרבות באוניברסיטת תל אביב, הגעתי למחשבה שאמנם הכסף הגדול מונח במקומות הגדולים קרי תזמורות גדולות, תיאטראות גדולים ואופרה אחת, אך הענין, היצירה, היוזמה, הדו-שיח האמנותי המפרה נמצא הרחק – במקומות קטנים, חשוכים, לעיתים דולפים בחורף ולוהטים בקיץ.

הרעיון העיקרי שעל בסיסו הוקמה “שמים, ארגון נהול והפקה” היא מתן גג ניהולי, ארגוני, יח”צני ואמנותי התומך במוסדות, בעמותות ובגופים קטנים אשר החשמל כבה במשרדם עמוק לתוך הלילה, ועיקר הענין שלהם הוא ביצירת תוכן איכותי, מקורי, ראשוני, מעניין ומסעיר.

בתחילת דרכה ניהלה “שמים” מספר עמותות, אשר להט היצירה היה חרוט על דלתן. עם השנים, עם התגברות הבירוקרטיה, ועם ההכרה שעם הזמן עיקר ההתעסקות הוא בניירת ולא ביצירה, שינינו כיוון ולקחנו על עצמנו סיכונים עצומים של ניהול, יזמות ויצירת תוכן עצמאי, כאשר המטרה היא להצליח לייצר תרבות איכותית ומעניינת ללא תמיכות ציבוריות וללא “צדקה” – על בסיס כלכלי בלבד.

לאחר עשרים שנה לקיום “שמים”, אנחנו מייצרים תוכן איכותי בתחומי המוסיקה, הג’אז, תכניות מוסיקליות תיאטרליות לילדים וכן בהוצאת קבוצות של חובבי תרבות – לפסטיבלים של ג’אז, תרבות, מוסיקה וכל מה שמסביבם באהבה רבה לעניין ובמסירות.

שלכם,

זיו בן

מנכ”ל “שמים – ארגון נהול והפקה”

סגירת נגישות